Vianoce v DD a DSS

side_bottom

side_bottom
Dátum pridania: 12.04.2013        Počet zobrazení: 2176          tlačiť článok  

Vianoce v DD a DSS

December je najkrajší mesiac v roku, keď človek má k človeku akosi bližšie. Tento mesiac má v sebe aj symboliku ktorá k nemu samozrejme patrí a pripomína nám, že sa blížia sviatky šťastia, lásky a pokoja. Začína to zapálením prvej sviečky na adventnom venci, vianočnou výzdobou, príchodom Mikuláša, duchovnou prípravou, vianočným pečením a vyvrcholí to samotnými Vianocami. Toto všetko v nasledovnom poradí prebehlo aj v našom zariadení.

Počas adventu sme si postupne zapaľovali sviečky na adventnom venci, pripravili si vianočnú výzdobu a spoločne vyrobili vianočné ozdoby, ktoré sme rozvešali všade kde sa len dalo a spoločne sa tešili so skutočne krásnej výzdoby. Neobišiel nás ani Mikuláš, ktorý spoločne s anjelom a čertom navštívili našichDuons sale Piaget replica ukPatek Philippe replicaFranck Muller Replicahttp://www.btkd.co.uk/personal.php?p=Hublot-Replica-Watches.htmlhttp://www.btkd.co.uk/personal.php?p=swiss-replica-watches.htmlLongines replicaIWC Replica Watches UKcheap fake watches, top quality and 100% same as the original.
obyvateľov a obdaroval ich malou dobrotou. Tí sa vďačne vrátili do detských čias a ochotne mu zarecitovali a zaspievali.

Na vianočné sviatky sme sa chceli pripraviť aj po duchovnej stránke. Mali sme svätú spoveď a svätú omšu aby sme narodeného Ježiška privítali s čistým srdcom. A aké by to boli sviatky bez vianočného pečiva, ktoré piekli naše babky spolu so sociálnymi pracovníčkami. Vôňa medu a škorice sa šírila po celom zariadení. Konečne nastal ten výnimočný deň ktorý vnáša do ľudských sŕdc lásku, pokoru a radosť. Prežili sme ho naozaj krásne.

Popoludní na Štedrý deň sme mali svätú omšu, na ktorej sme si spoločne s deťmi so spevokolu pri rímskokatolíckom kostole v Krupine zaspievali známe vianočné koledy, nasledovala spoločná slávnostná večera a nechýbali ani balíčky pod vianočným stromčekom. Kde tu sa objavil úsmev, vypadla slzička, ale to všetko k Vianociam patrí.

So starým rokom sme sa rozlúčili pri dobrej zábave, uvarili sme si chutný punč, zaspievali, zatancovali a samozrejme zaželali Šťastný nový rok 2012. Nech nám všetkým slúži zdravie, lebo to je pre nás najväčší dar.

O predvianočný kultúrny program sa postarali deti: 

  • zo súkromnej materskej školy v Krupine
  • ľudová hudba A. Sládkoviča
  • členovia cirkvi siedmeho dňa
  • deti zo ZŠ Bzovík
  • vianočné pásmo detí zo ZŠ J. C. Hronského

Všetkým srdečne ďakujeme.


Súvisiace odkazy: Plán kultúrno-záujmovej činnosti 2013, Veľká noc, Týždeň mozgu v DD a DSS Krupina, MDŽ v DD a DSS Krupina 2013, Fašiangy a karneval 2013, Páračky 2013, Vianoce 2012, Srdce na dlani 2012, Deň dobrovoľníctva 2012, Páračky 2012, Fašiangová zábava v Hriňovej 2012, Plán voľnočasových aktivít na rok 2012, Deň dobrovoľníctva 2011, Mesiac úcty k starším 2011, Návšteva Múzea A. Sládkoviča, Šanca pre lepší život pracujúcich ZPO, Plán kultúrno-záujmovej činnosti 2015, Plán záujmových činností na rok 2018,

side_bottom

side_bottom

side_bottom

Meniny na web